Sipariş Ara Toplamı: 0 TL

İletişim  0533 415 86 86
         
 
 
 

DEVERLOPER TOOLBAR

Cache: Enabled (Disable / Refresh)
Profiler: Disabled (Enable)
Template Path Hints
+ Frontend: Enabled (Disable)
+ Backend: Disabled (Enable)
Logs: Disabled (Enable)
Allow Symlinks: Disabled (Enable)
Translate Inline
+ Frontend: Disabled (Enable)
Merge JavaScript Files Disabled (Enable)
Merge CSS Files: Disabled (Enable)
URL Rewrite: Disabled (Enable)
Add Store Code to Urls: Disabled (Enable)
Store Offline: Enabled (Disable)
Powered by Mage-World.com

Kullandığınız son sigaranız olsun !
Sabahleyin kahvaltıdan önce sigara içmeden güne başlayamayan, her durumda duman  altı çalışmak için bin bir çeşit sıkıntı ve derde katlanan, sigarasız içmeyince adeta bir canavara dönüşen ve kendini kontrol edemeyen bir sigara bağımlısı mısınız? O zaman sağlığınızı ve geleceğinizi riske atmış bulunuyorsunuz. Sizde bunun farkındasınız. hadi gelin, hayatınızı değiştirecek olan  o  karara  nasıl  yaklaşacağımızı inceleyelim. sigarayı Ülkemizde maalesef 14 yaş üzerindeki 15 milyon civarında insan  sigara kullanmaktadır..Yapılan araştırmalara göre ülkemizin toplam %42.7′si sigara kullanmaktadır. Bu oran erkeklerde %61.7, bayanlarda %25.6′dır..
Türkiye’de insanların yaklaşık  %11.2′si sigaranın  içinde bulundurduğu zararlı kimyasallar  nedeniyle ölmektedir. Terörizmden  senede 1000-2000 , trafik kazalarından 6000-7000 , sigaraya ilişkin hastalıklardan  ise senede  30000 (günde 90 kişi ) hayatını kaybetmektedir. Bir Günde 15 sigara içen 30 yaşındaki bir insanın yaşam  süresi, 4 sene azalmaktadır..

Sigara kullananları hataya düşüren  en büyük durum  ise sigara kullandığı halde hiç hastalanmayan aşırı dayanıklı insanlardır.Elbette böyle insanlar olabilir fakat sigara içenlerin hastalıklara kapılma olasılığı her zaman daha yüksektir.Örneğin  sigara kullananların birçoğu, akciğer,karaciğer vb.  kanserlerine yakalanmasa da sigara içmeyen birine göre 8 kat fazla risk taşır.